Start
Maj 28
niedziela

BIP ZSP Grójec

AISAI Laboratorium

aisai

Korzystamy z:

Cloud9IDE

Wykorzystujemy Cloud9IDE
w zawodzie technik informatyk

Platforma Edukacyjna

zspedukacja

ZSPGrójec w programie - IT Szkoła

27

sty

2017

Szkolny turniej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

W dniach 24 - 25.01.2017 roku, odbył się szkolny turniej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.

Celem turnieju było wyłonienie najlepszej klasy wśród dziewcząt i chłopców w piłce siatkowej oraz wybranie najlepszych uczennic i uczniów do reprezentacji, którzy będą reprezentować szkołę na zawodach wyższego szczebla. Ponadto zawody miały na celu promowanie zasad współzawodnictwa sportowego, zdrowej rywalizacji oraz podnoszenie sprawności fizycznej i integracji młodzieży szkolnej.

Tegoroczny turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży naszej szkoły.

Najpierw w dniu 24.01.2017 roku od godz. 9.00 rozgrywały mecze dziewczęta. Do turnieju zgłosiło się 2 zespoły, które stoczyły zacięty trzy setowy pojedynek, w którym zwycięsko wyszła klasa Ia pokonując klasę IIIa.

Następnie w dniu 25.01.2017 roku od godz. 9.00 do turnieju przystąpiły reprezentacje chłopców. Do turnieju zgłosiło się 12 zespołów. Mecze rozgrywane były systemem „pucharowych”.

Wszystkie spotkania były bardzo zacięte i często odrobina szczęścia decydowała o wyniku meczu. Impreza odbyła się w miłej sportowej atmosferze oraz w duchu „Fair play”.

Szkolny turniej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców :: 2016/2017 Szkolny turniej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców :: 2016/2017 Szkolny turniej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców :: 2016/2017
Szkolny turniej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców :: 2016/2017 Szkolny turniej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców :: 2016/2017 Szkolny turniej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców :: 2016/2017
Szkolny turniej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców :: 2016/2017 Szkolny turniej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców :: 2016/2017 Szkolny turniej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców :: 2016/2017
Szkolny turniej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców :: 2016/2017 Szkolny turniej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców :: 2016/2017 Szkolny turniej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców :: 2016/2017

Klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

W kategorii dziewcząt:

 • I miejsce - z klasa Ia w składzie: Weronika Walczak, Monika Lewandowska, Daria Cieślak, Julia Gostkowska, Aleksandra Gwardys, Kinga Jania, Natalia Wójcik
 • II miejsce - z klasa IIIa w składzie: Paulina Młodzianka, Nikola Ścibor, Magdalena Słabuszewska, Adrianna Siatkowska, Karina Górzyńska, Daria Idzikowska, Małgorzata Oryniak, Edyta Parjaszewska

W kategorii chłopców:

 • I miejsce – z klasa IIIi w składzie: Michał Gawot, Konrad Szymański, Przemysław Pariaszewszki, Krystian Wiśniewski, Bartłomiej Zdulski, Kamil Stasiak,
 • II miejsce - z klasa IIIa w składzie: Michał Gowin, Bartosz Pawlak, Adrian Kwiatkowski, Michał Byliniak, Cezary Skorupski, Bartłomiej Jakubowski,
 • III miejsce - z klasa IIsk w składzie: Patryk Muszyński, Jakub Kowalczyk, Michał Konofalski, Dawid Wiaderek, Adrian Sypulski, Daniel Kłos

 Kolejny zawodami w naszej szkole będzie piłka koszykowa dziewcząt i chłopców. Serdecznie zapraszamy.

 Nauczyciele wychowania fizycznego

 

17

sty

2017

"Pomóżmy Zwierzętom przetrwać zimę"

Zima to trudny okres, w którym my ludzie doskonale sobie radzimy. Czasem nawet miło jest usiąść w ciepłym domu, przy gorącej herbacie, oglądając zimowy pejzaż zza okna. Samotne, zagubione zwierzęta niestety nie mają takiego szczęścia. Sprawmy by chociaż przez chwilę poczuły ciepło i radość.

zwierzaki2017

Zwierzaki potrzebują:

 • karmy (mokrej i suchej); artykułów spożywczych takich jak makaron oraz ryż;
 • starych koców, kołder, poduszek, ręczników – wszystkiego, co zapewni odrobinę ciepła zwierzakom;
 • misek, smyczy, obroży, a także zabawek dla zwierząt.

Dziękuje serdecznie wszystkim darczyńcom !

Samorząd Uczniowski

 

12

sty

2017

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik” jest prowadzony przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie - Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu. Stowarzyszenie od wielu lat organizuje na terenie całej Polski konkursy edukacyjne, współpracując merytorycznie z tak renomowanymi i prestiżowymi uczelniami wyższymi jak Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, czy Uniwersytet Warszawski.

W roku szkolnym 2016/2017 Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach:

 • „Gimnazjalista” – uczniowie gimnazjów;
 • „Licealista” – uczniowie liceów, techników i szkół zawodowych.

Nas oczywiście interesuje kategoria „Licealista”.

W roku szkolnym 2016/2017 uczestnicy mogą wziąć udział w teście konkursowym składającym się z pytań z zakresu programowego chemii. Test jednokrotnego wyboru składa się z 30 pytań zamkniętych (1 punkt za poprawną odpowiedź)oraz zadania opisowego (od 0 do 8 punktów).

Test konkursowy odbędzie się w dniach 8-9 marca 2017 r. w całej Polsce.

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 3 lutego 2017 r. ( Burandt Anetta )

 Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w Konkursie .

 

Sprawdź swoją wiedzę !

 

12

sty

2017

Twój Miś może zostać RATOWNIKIEM

misie

 

05

sty

2017

SZKOLNY KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ

W dniu 19 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Technicznej. Wzięli w nim udział uczniowie Technikum Mechanicznego. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu złożonego z 40 pytań. Można było zdobyć maksymalnie 40 punktów. W skład testu wchodziły pytania z zakresu:

 1. Wykonywania elementów maszyn, urządzeń i narzędzi metodą obróbki ręcznej
 2. Wykonywania elementów maszyn, urządzeń i narzędzi metodą obróbki maszynowej
 3. Wykonywania połączeń materiałów
 4. Naprawy i konserwacji elementów maszyn, urządzeń i narzędzi
SZKOLNY KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ :: 2016/2017 SZKOLNY KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ :: 2016/2017 SZKOLNY KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ :: 2016/2017

Pierwsze trzy miejsca zajęli:

 1. Rafał Ejmocki klasa 3c – 38 punktów
 2. Piotr Osiński klasa 3c – 35 punktów
 3. Łukasz Zieliński klasa 4ci – 30 punktów

Gratulacje !!!

                                                                                                                          Karol Kucharski

 

03

sty

2017

2017 ROKIEM…

Rok Rzeki Wisły ma uczcić 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu na Wiśle. Jak zapisano w uchwale "Sejm RP oddaje hołd pokoleniom rodaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę państwa polskiego".

"Wisła - królowa polskich rzek, będąca symbolem polskości i patriotyzmu - to nasze naturalne oraz historyczno-kulturowe dziedzictwo. Ta wyjątkowa rzeka, przez stulecia tak różnorodnie kształtowania przez naturę i ludzi, wymaga obecnie zrównoważonego rozwoju. Jest dla nas wyzwaniem cywilizacyjnym - potrzebuje przemyślanej strategii oraz odważnych, dalekowzrocznych działań" - czytamy w uchwale.

Ustanowienie roku 2017 Rokiem Josepha Conrada-Korzeniowskiego ma być formą uczczenia 160-lecia urodzin pisarza, autora takich powieści, jak m.in. "Jądro ciemności", "Lord Jim", "Smuga cienia" czy "Tajny agent".

"Był on pisarzem uniwersalnym, podejmował tematy ważne dla Starego Kontynentu. Już ponad 100 lat temu nakreślił wizję Europy bez granic, stanowiącą podstawę trwałego pokoju między europejskimi narodami. Wpływ twórczości Josepha Conrada na współczesną literaturę ma wymiar ponadczasowy, a jego dzieła (...) na zawsze weszły do kanonu lektur. Powstały pod wpływem literatury polskich romantyków dorobek pisarski Josepha Conrada zawiera uniwersalne wartości etyczne" - podkreśla uchwała.

Uczczenie marszałka Józefa Piłsudskiego ma związek z przypadającą w 2017 r. 150. rocznicą urodzin - jak zaznaczono w uchwale - "niezłomnego bojownika o wolność i niezawisłość Polaków”

"Józef Piłsudski był twórcą idei bliskiej współpracy narodów Międzymorza, utworzenia grupy państw z Europy Środkowo-Wschodniej, które stanowiłyby barierę przeciwko ekspansji sowieckiej Rosji i zabezpieczały niepodległość Polski. W okresie okupacji niemieckiej i kilkudziesięciu lat władzy sowieckiej nad Polską marszałek Józef Piłsudski stał się symbolem nieugiętej walki o niepodległość oraz przykładem dla kolejnych pokoleń polskich patriotów" - napisano w uchwale.

W 2017 r. ma także miejsce 200. rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki - Najwyższego Naczelnika Siły Zbrojnej Narodowej ogólnonarodowego powstania, zwanego insurekcją kościuszkowską, polskiego i amerykańskiego generała, "niezłomnego bojownika w walkach o niepodległość".

"Tadeusz Kościuszko zajmuje szczególne miejsce w panteonie narodowych bohaterów. Jest symbolem wolności i wzorem patrioty nie tylko dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Uosabiał najlepsze wartości: tolerancję i równość; Thomas Jefferson, jeden z autorów amerykańskiej Deklaracji Niepodległości, nazwał Tadeusza Kościuszkę najprawdziwszym synem wolności, oddając mu hołd w związku z jego działalnością w Stanach Zjednoczonych.

                                                                                                          Bogusława Gronikowska

                                                                                                          Dagmara Nasiłowska

 

23

gru

2016

„Nie było miejsca dla Ciebie”

22 grudnia odbyły się w naszej szkole Jasełka pt. „Nie było miejsca dla Ciebie” przygotowane i wystawione przez uczniów klas 1a i 2a przy wsparciu uczniów klas: 4ci, 3i, oraz 1i.

Konwencja tegorocznych Jasełek to krótkie sceny ukazujące różne sytuacje życiowe, w których spotykamy ludzi potrzebujących naszej pomocy. Zajęci swoimi sprawami nie zawsze dostrzegamy ich potrzeby. Lekceważymy ich lub wręcz przepędzamy. Każdy jednak kto okazał pomoc proszącym przekonał się, że pomógł samemu Jezusowi narodzić się w swoim życiu. Gra aktorska, śpiew kolęd oraz mądre słowa Filozofa i Aniołów pozostawiły niezatarte wrażenie w sercach widzów.

„Nie było miejsca dla Ciebie” :: 2016/2017 „Nie było miejsca dla Ciebie” :: 2016/2017 „Nie było miejsca dla Ciebie” :: 2016/2017
„Nie było miejsca dla Ciebie” :: 2016/2017 „Nie było miejsca dla Ciebie” :: 2016/2017 „Nie było miejsca dla Ciebie” :: 2016/2017

Po zakończeniu Jasełek, głos zabrali: Pani Dyrektor Dorota Skalińska dziękując uczniom za przedstawiony program artystyczny, Pan wicestarosta Dariusz Piątkowski, który przekazał na rzecz szkoły sprzęt sportowy, Proboszcz parafii św. Mikołaja ks. kanonik Zbigniew Suchecki oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Od wszystkich mówców usłyszeliśmy dobre słowa i piękne życzenia świąteczne. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie, Dyrekcji, Nauczycielom, zaproszonym Gościom i uczniom za życzliwe przyjęcie naszego przedstawienia.

„Nie było miejsca dla Ciebie” :: 2016/2017 „Nie było miejsca dla Ciebie” :: 2016/2017 „Nie było miejsca dla Ciebie” :: 2016/2017
„Nie było miejsca dla Ciebie” :: 2016/2017 „Nie było miejsca dla Ciebie” :: 2016/2017 „Nie było miejsca dla Ciebie” :: 2016/2017

Za przygotowanie Jasełek odpowiedzialni byli nauczyciele religii: Elżbieta Głowacz i ks. Paweł Kulpiński.

 ks. Paweł Kulpiński

 

22

gru

2016

Życzenia świąteczne

xmas2016

 

22

gru

2016

Podziękowania dla wydawnictw REBEL.pl oraz GRANNA

„Jedynie PRAWDZIWY CZŁOWIEK
Zauważy potrzeby drugiego człowieka.

Jedynie człowiek WIELKIEGO SERCA
Wyciągnie doń pomocną dłoń”.

 

Serdeczne podziękowania

dla wydawnictw

REBEL logo sklep web granna-logo

za okazaną życzliwość i wsparcie
poprzez przekazanie gier na rzecz
Uczniowskiego Koła Miłośników Gier Planszowych ZSP Grójec

 

19

gru

2016

Projektu EDU-ARCTIC

arctic

Drodzy Nauczyciele,

Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk z radością informuje, że ruszył portal projektu EDU-ARCTIC i rozpoczęła się rekrutacja szkół. Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie!

  

O PROJEKCIE

EDU-ARCTIC to ogólnoeuropejski projekt edukacyjny, który ma zachęcić uczniów w wieku 13-19 lat do dalszego kształcenia w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych, inżynierii, technologii, a w przyszłości - być może wyboru ścieżki zawodowej związanej z karierą naukową. Chcemy, by badania polarne i obserwacje w Arktyce stały się bardziej dostępne i zrozumiałe, a dzięki temu wzbogaciły i uatrakcyjniły programy nauczania, zwłaszcza tzw. przedmiotów ścisłych.

DLA KOGO

Zapraszamy szkoły ponadpodstawowe (gimnazja, licea, technika) z całej Europy.

JAK SIĘ PRZYŁĄCZYĆ

Wystarczy zarejestrować się na portalu projektu EDU-ARCTIC – tutaj

DLACZEGO WARTO

 • Jak bardzo ciemna jest noc polarna?
 • Co łączy renifery z kątem nachylenia osi obrotu Ziemi?
 • Dlaczego w Arktyce spotkamy pingo, ale nigdy pingwina?

Odpowiedzi na te i inne pytania uczniowie poznają podczas lekcji on-line z naukowcami.

W ramach projektu proponujemy także:

 • warsztaty dla nauczycieli w 3 miejscach w Europie
 • Polarpedię – encyklopedię pojęć związanych z Arktyką w wielu językach
 • konkursy arktyczne, w których nagrodą jest wyprawa polarna dla uczniów i nauczycieli
 • monitoring środowiska

Zapoznaj się z ulotką i dowiedz się więcej

Obserwuj nas

@eduarctic edu-arctic.eu

Dzięki finansowaniu przez Unię Europejską w ramach programu HORYZONT 2020, projekt EDU-ARCTIC jest dostępny całkowicie bezpłatnie dla szkół ponadpodstawowych w całej Europie.

 

 

 
 

16

gru

2016

Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej

We wtorek 13 grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Jurkach odbył się Integracyjny Turniej w Piłce Siatkowej z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Reprezentacja naszej szkoły rywalizowała z drużyną z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu, z dwoma drużynami z Publicznego Gimnazjum w Kruszewie oraz z gospodarzem turnieju reprezentowanym przez dwie drużyny.

Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej :: 2016/2017 Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej :: 2016/2017 Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej :: 2016/2017
Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej :: 2016/2017 Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej :: 2016/2017 Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej :: 2016/2017
Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej :: 2016/2017 Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej :: 2016/2017

Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów granych do 15 punktów. Mecze rozgrywane były przez trzyosobowe drużyny na boisku o wymiarach 5x5 m, podczas gry na boisku w składzie drużyny musiała być minimum jedna dziewczyna.

Impreza była dobrą okazją do integracji niepełnosprawnej młodzieży z rówieśnikami z innych szkół. Sportowa rywalizacja dała zawodnikom wiele satysfakcji i możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Niezależnie od osiągniętego wyniku sam udział w turnieju jest sukcesem dla wszystkich uczestników, którzy mimo walki o wygraną potrafili dobrze się bawić, pamiętając o obowiązujących zasadach „fair play”.

Nagrody dla zwycięskich drużyn wręczyła Dyrektor SOSW w Jurkach Pani Monika Mikołajczyk oraz Starosta Powiatu Grójeckiego Pan Dariusz Piątkowski.

Nagrodę indywidualną najlepszego zawodnika turnieju otrzymał uczeń naszej szkoły Przemysław Pariaszewski z klasy IIIi.

j9

Reprezentacja ZSP Grójec:

 • Karolina Banasiewicz klasa III d
 • Ewelina Surma klasa III d
 • Przemysław Pariaszewski klasa III i
 • Konrad Szymański klasa III i

Klasyfikacja końcowa:

 1. SOSW Jurki A
 2. ZSP Grójec
 3. ZSP Jasieniec
 4. SOSW Jurki B
 5. PG Kruszew 1
 6. PG Kruszew 2

Iga Czernicka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 11
Start

stopka klienta wt

Joomla extensions by Siteground Hosting