Dyplom wyróżnienia i uznania otrzymał Jakub Nowaczewski z klasy 1i. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

środę 26 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W zmaganiach wzięło udział 38 uczniów z klas 1a, 2a, 2ci, 2d, 3a, 3c oraz 3d. Trzydzieści pytań konkursowych dotyczyło przede wszystkim kultury, literatury, historii oraz geografii Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii.

II Szkolny Konkurs Wiedzy Informatycznej w ZSP Grójec odbył się w dwóch etapach.

Etap 1 - Kwalifikacje, które odbyły się 11 kwietnia 2017r.

Etap ten polegał na rozwiązaniu 30 zadań zamkniętych w czasie 20 minut. W konkursie wzięli udział uczniowie klas: 1i, 2ci, 3i, 4ci - łącznie 57 osób. Do drugiego etapu zakwalifikowały się osoby, które uzyskały najlepsze wyniki.

15 kwietnia zakończyła się akcja „ Podaruj książkę bibliotece- zostaw po sobie ślad” organizowana i przeprowadzona przez bibliotekę szkolną. W efekcie tej akcji zbiory biblioteki wzbogaciły się o 45 książek, wśród których dominowała literatura beletrystyczna.

Już w najbliższą środę 26 kwietnia w naszej szkole odbędzie się I etap Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Konkurs odbędzie się na 3 godzinie lekcyjnej w salach 11 i 18.

10 kwietnia 2017r. w Warce został przeprowadzony II etap konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego”.

Tym razem uczestnicy musieli wykazać się sprawnością fizyczną. Do zmagań w II etapie przystąpiło 43 uczestników. Rywalizowali oni w dwóch konkurencjach: bieg na 666 m i pływanie na dystansie 50 m.

W dniu 09.04.2017 roku o godz. 12.00 w Kościele Pw. Miłosierdzia Bożego w Grójcu młodzież naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystej mszy świętej w intencji 96 osób tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w dniu 10.04.2010 roku oraz za wszystkich pomordowanych na Ziemi Katyńskiej i w innych nieznanych dotąd miejscach sowieckiej kaźni. Mszę Świętą odprawił ks. dziekan Stefan Kazulak z proboszczem parafii Świętego Mikołaja księdzem Zbigniewem Sucheckim.

Granie na komputerze jest twoją pasją? Potrafisz spędzać godziny przed monitorem? Zapraszamy do udziału w naszym konkursie.

Wybierz swoją ulubioną grę komputerową, wypełnij kartę dwudziestu przycisków funkcyjnych G-Boba, których używałbyś, grając w nią oraz przygotuj pracę, w której przedstawisz, jak grasz. 

W dniu 8 kwietnia 2017 r. w Klubie Środowisk Twórczych „Łaźnia” w Radomiu odbyły się rejonowe eliminacje 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego organizowane przez Towarzystwo Kultury Teatralnej „Ziemia Radomska”. Uczestnikami konkursu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych byli uczniowie z 10 miejscowości byłego województwa radomskiego. Każdy z nich zaprezentował jeden utwór poetycki oraz fragment prozy.

Uczennica z klasy 1a Małgorzata Nowak jako jedyna chętna z naszej Szkoły wzięła udział w Konkursie chemicznym „Chemicznym Okiem” . Tematyka zgłaszanej pracy jest dowolna, natomiast jej przekaz musi odzwierciedlać chemiczny punkt widzenia.

Pierwsze miejsca wybierze Komisja Konkursowa złożona z pracowników naukowych Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej, Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Farmaceutycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz przedstawicieli sponsorów.

We wtorek 28 marca po raz piąty rozegrano Turniej Koszykówki Szkół Ponadgimnazjalnych upamiętniający zmarłego nagle w 2012 roku nauczyciela wychowania fizycznego, który z wielką pasją i zaangażowaniem wykonywał swój zawód. Swoją pasją i miłością do sportu zarażał młodzież, która do dnia dzisiejszego docenia i pamięta swojego nauczyciela.

W lutym odbył się w ZSP w Grójcu Szkolny Konkurs Wiedzy o Gospodarce i Przedsiębiorczości. Zwycięzcy konkursu reprezentowali naszą szkołę podczas IX Międzyszkolnej Olimpiady Wiedzy o Gospodarce i Przedsiębiorczości, która odbyła się w ZSP w Jasieńcu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy.  

Nauczyciele przedmiotów ekonomicznych

W dniu 30 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mogielnicy rozegrany został Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje z 7 szkół: LO Grójec, LO Warka, ZSP Warka, ZSP Grójec, ZSP Jasieniec, CKZiU Nowa Wieś oraz gospodarz turnieju ZSO Mogielnica.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu "Głuszec" - Grójec na II Szkolny Konkurs Wiedzy Informatycznej.

Biblioteka Szkolna ogłasza szkolny konkurs fotograficzny „GRÓJEC W CZTERECH PORACH ROKU”. Przyjdź do biblioteki i zgłoś swoje zdjęcia do konkursu!

Najlepsze Technika w Polsce

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w ZSP im. AK Obwodu "Głuszec”-Grójec w Grójcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018"

Syntea - projekty w ZSP Grójec

Jesteś NASZYM Absolwentem? - Weź udział w ANKIECIE

NASZE SUKCESY - Wyniki MATUR 2017

Matematyka
Język polski
Język angielski
© 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu "Głuszec" - Grójec. Wykonanie strony i administracja: Krzysztof Karwan