Start
Cze 28
środa

BIP ZSP Grójec

AISAI Laboratorium

aisai

Korzystamy z:

Cloud9IDE

Wykorzystujemy Cloud9IDE
w zawodzie technik informatyk

Platforma Edukacyjna

zspedukacja

ZSPGrójec w programie - IT Szkoła

#KOMÓRKOMANIA

W dniach 27 i 28 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbyła się #KOMÓRKOMANIA- akcja rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Te diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek, każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyna szansa na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

#KOMÓRKOMANIA :: 2016/2017 #KOMÓRKOMANIA :: 2016/2017 #KOMÓRKOMANIA :: 2016/2017

Im więcej zarejestrowanych potencjalnych dawców, tym większa szansa dla chorych nas znalezienie „bliźniaka genetycznego”. Dlatego tak ważne jest, aby do grona potencjalnych dawców dołączały nowe osoby gotowe do podzielenia się cząstką siebie z chorymi na nowotwory krwi.

Ten bezinteresowny gest często jest ostatnia szansą na życie dla pacjenta cierpiącego na białaczkę lub inny nowotwór krwi.

Aby zostać potencjalnym dawcą wystarczyło wziąć udział w zorganizowanej w naszej szkole akcji #KOMÓRKOMANIA, wypełnić formularz i za pomocą specjalnych pałeczek pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

#KOMÓRKOMANIA :: 2016/2017 #KOMÓRKOMANIA :: 2016/2017 #KOMÓRKOMANIA :: 2016/2017

Pełnoletni uczniowie chcący się zarejestrować uzyskali wszelkie informacje o tym jak zostać potencjalnym dawcą, na czym polega rejestracja, dlaczego ktoś potrzebuje przeszczepienia oraz jak pobierane są komórki.

W Naszej Szkole zarejestrowało się 26 osób. Dziękujemy za okazaną chęć niesienia pomocy- jesteśmy z WAS dumni.

Nauczyciele – Wolontariusze
B. Lipska, D. Nasiłowska, A. Kosatka

 
Start

stopka klienta wt