Start News
Cze 28
środa

BIP ZSP Grójec

AISAI Laboratorium

aisai

Korzystamy z:

Cloud9IDE

Wykorzystujemy Cloud9IDE
w zawodzie technik informatyk

Platforma Edukacyjna

zspedukacja

ZSPGrójec w programie - IT Szkoła

News
Dzień Krajów Anglojęzycznych po raz drugi w naszej szkole!

Dnia 7 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu Głuszec – Grójec odbył Dzień Krajów Anglojęzycznych pod hasłem „Świat na wyciągnięcie ręki". Uroczystość ta była zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy uczniów i miała na celu pogłębianie wiedzy na temat kultury, literatury, historii i geografii krajów anglojęzycznych, zwiększenie zainteresowania językiem angielskim, a także rozwój aktywnych form współpracy uczniów i nauczycieli.

Podczas Dnia Krajów Anglojęzycznych uczniowie mieli za zadanie jak najlepiej zaprezentować dany kraj. Przygotowali oni między innymi piękne stoiska tematyczne, wykonali imponujące budowle, a także przyrządzili dania charakterystyczne dla poszczególnych krajów, które można było nabyć na kiermaszu potraw.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie z następujących klas:

 • klasa 1a - Anglia
 • klasa 1ci – Nowa Zelandia
 • klasa 1d – Walia
 • klasa 2a – Szkocja
 • klasa 2c – Australia
 • klasa 2d – Irlandia Północna
 • klasa 2i – Kanada
 • klasa 3a – Stany Zjednoczone
 • klasa 3ci – Irlandia

Uroczystość rozpoczęła się około godziny 11. Pierwszym punktem programu było rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych – Pan Wicestarosta Grójecki Dariusz Piątkowski wręczył nagrody laureatom. Następnie mikrofon przejęli prowadzący imprezę Michał Gowin oraz Edyta Pariaszewska i rozpoczęła się rywalizacja uczniów w sześciu konkurencjach.

Na początek uczniowie zaprezentowali flagi poszczególnych krajów i w rytm hymnów narodowych zanieśli je do swoich stoisk. Następnie miała miejsce projekcja filmów promujących dane kraje. Później uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie potrawy, które nie tylko były bardzo smaczne, ale też pięknie i estetycznie podane. Kolejnym punktem programu były występy artystyczne oraz inscenizacje historyczne.

Występy uczniów, a także przygotowane przez nich stoiska, budowle i potrawy oceniała komisja w składzie: Pani Dyrektor Anetta Burandt, pani Barbara Lipska, pani Urszula Rapczyńska oraz pan Mariusz Gryga.

Decyzją komisji zwycięzcami zostali:

 • I miejsce - klasa 3a, która w nagrodę otrzymała puchar oraz voucher na wyjazd-niespodziankę
 • II miejsce - klasa 3ci
 • III miejsce – klasa 1a

Zostały również przyznane nagrody specjalne – vouchery do pizzerii Biesiadowo:

 • wyróżnienie za najlepszy film - klasa 3ci
 • wyróżnienie na najlepsze potrawy – klasa 3a
 • wyróżnienie za najlepszy występ artystyczny – klasa 2i
 • wyróżnienie za najlepszą inscenizację historyczną – klasa 3a
 • wyróżnienie na najlepsze stoisko – klasa 1a
 • wyróżnienie za najlepszą budowlę – klasa 1ci

Podczas uroczystości mieliśmy przyjemność gościć pana Dariusza Piątkowskiego Wicestarostę Grójeckiego, panią Agnieszkę Bilską Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia, a także uczniów oraz nauczycieli z następujących szkół:

 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Jasieńcu

Dodatkową atrakcją podczas trwania całej uroczystości był konkurs z nagrodami, kiermasz staroci oraz kiermasz potraw. Cały dochód został przeznaczony na nagrodę dla zwycięskiej klasy.

Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom, a także uczniom biorącym udział w projekcie, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do tego dnia.

Dziękujemy również naszym sponsorom:

 • firmie Ekspert IT,
 • Pizzerii Biesiadowo,
 • wydawnictwom: Macmillan, Oxford i Egis.

Anna Pawlik

 
Finał konkursu II Edycji Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych już jutro!

KonkursDnia 28 kwietnia 2016 (czwartek) o godzinie 11:00 odbędzie się finał konkursu II Edycji Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W finale wezmą udział najlepsi uczniowie z powiatu grójeckiego wyłonieni poprzez eliminacje szkolne. W wyniku zmagań w naszej szkole wyłoniono następujących uczniów, którzy będą walczyć o główną nagrodę:

1. Cieślak Kamil (kl.3a)
2. Kwiatkowski Adrian (kl.2a)
3. Bartoszewski Jakub (kl.2i)
    Gomulski Piotr (kl.3a)
    Byliniak Michał (kl.2a).


Konkurs ma na celu pogłębienie współpracy między powiatowymi szkołami ponadgimnazjalnymi, jak również propagowanie wiedzy na temat kultury, literatury, języka, historii i geografii krajów anglojęzycznych, w tym Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i Nowej Zelandii.

Magdalena Terkner - Kozłowska

 
POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH II EDYCJA

kolorowanka-szerlok

Dnia 01 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się I Etap II Edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Konkurs zorganizowali nauczyciele języka angielskiego. W konkursie wzięło udział 60 uczniów klas technikum. Konkurs sprawdził wiedzę uczniów w zakresie szeroko pojętej kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych (Wielka Brytania, Irlandia, USA, Kanada, Australia i Nowa Zelandia).

Wyniki konkursu poznamy 15 kwietnia 2016r i wytypujemy osoby, które zakwalifikują się do Finału - ale już dziś możesz sprawdzić jak Ci poszło. Poniżej zamieszczamy odpowiedzi do testu.

Załączniki do pobrania:
Download this file (POWIATOWY_KONKURS_-ODPOWIEDZI.pdf)Odpowiedzi[ ]
 
Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych – zestaw IV

konkurs

Drodzy uczniowie,

serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia na pytania z zestawu III, tym bardziej, że znów były to wyłącznie poprawne odpowiedzi :) Otrzymaliśmy zgłoszenia od 11 uczniów i każdy zdobył po 6 punktów.

Tym razem laureat nagrody miesiąca zostanie wyłoniony drogą losowania przez zwycięzcę z poprzedniego miesiąca - Piotra Gomulskiego, którego zapraszamy w tym celu do sali 18a :)

Poniżej przedstawiamy kolejny zestaw pytań. Przypominamy, że poprawna odpowiedź na jedno pytanie to jeden punkt, więc tym razem do zdobycia jest aż 7 punktów. Mamy nadzieję, że nadeślecie jeszcze więcej maili z odpowiedziami.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i oczywiście życzymy powodzenia :)

 

 

 

 

Zestaw IV

1. In Britain tea is often served with...
A. lemon
B. milk
C. rum

2. Which of these things did Winston Churchel not do?
A. become Prime Minister
B. win the Nobel Prize in Literature
C. ake anti-war speeches

3. What did Martin Luther King fight against?
A. slavery
B. the war in Iraq
C. racial segregation

4. How many stripes are there on the US flag?

5. What is the Old Faithful?

6. What traditional Scottish dish is eaten on 25th January?

7. Which Scottish island is called "the misty island"?

Odpowiedzi należy przesyłać drogą mailową do 15 kwietnia na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub dostarczyć osobiście.

Good luck :)

Anna Pawlik

 
POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH II EDYCJA

kolorowanka-szerlok

Zespół anglistek zaprasza wszystkich uczniów do udziału w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, który odbędzie się dnia 01 kwietnia 2016 roku. Chętnych do wzięcia udziału w konkursie prosimy o zapisanie się u nauczyciela uczącego języka angielskiego w klasie do dnia 23 marca 2016r.

Więcej informacji na temat konkursu u p. Magdaleny Terkner-Kozłowskiej oraz p.Anny Pawlik.

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie! Dla laureatów i zdobywców punktowanych miejsc czekają nagrody!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4
Start News

stopka klienta wt