Start Aktualności
Cze 28
środa

BIP ZSP Grójec

AISAI Laboratorium

aisai

Korzystamy z:

Cloud9IDE

Wykorzystujemy Cloud9IDE
w zawodzie technik informatyk

Platforma Edukacyjna

zspedukacja

ZSPGrójec w programie - IT Szkoła

Aktualności
„Opowiem ci o wolnej Polsce” - Marian Kołomański

Dnia 24.01.2017r. naszą szkołę odwiedził pan Marian Kołomański, który jest kombatantem Armii Krajowej Obwodu „Głuszec”- Grójec. Mieliśmy okazję przeprowadzić z nim wywiad w ramach projektu „Opowiem ci o wolnej Polsce”. Podczas wywiadu dowiedzieliśmy się o jego losach w czasie okupacji i akcjach konspiracyjnych. Po opracowaniu wywiad zostanie udostępniony wszystkim zainteresowanym.

Dziękujemy Publicznej Bibliotece w Grójcu za udostępnienie sprzętu, który posłużył do przeprowadzenia nagrania.

Dominik Szczepanik

Kamil Dąbrowsk

 
„Opowiem ci o wolnej Polsce”- spotkanie ze świadkiem historii.

09 listopada 2015 r. uczennice klasy III o Patrycja Uteszewa i Klaudia Szymańska udały się na spotkanie z żołnierzem Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” Grójec -panem Henrykiem Kowalczykiem.

Dziewczęta przeprowadziły interesującą rozmowę z kombatantem, podczas której dowiedziały się w jaki sposób zaangażował się on w walkę o wolną Polskę, w jakich akcjach brał udział i jak wyglądała struktura organizacyjna ośrodka Lipie do którego należał. Spotkanie to okazało się bardzo poruszającą lekcją historii. Pełny wywiad z panem Kowalczykiem ukaże się wkrótce.

Podobne spotkanie miało już miejsce przed wakacjami. Wówczas Dominika Leszczyńska i Anna Paliwoda z kl. III o przeprowadziły rozmowę z panem Stanisławem Ziębą- członkiem zarządu Klubu Armii Krajowej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z zapisem tej rozmowy (dostępny w s. nr 6).

Jednocześnie przypominamy o działalności Klubu AK w naszej szkole i zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w zajęciach.

E. Zawadzka

 
Kolejna lekcja historii z IPN

20 maja 2015 r. klasa 1i miała okazję uczestniczyć w bezpłatnej dwugodzinnej lekcji z historii najnowszej Polski organizowanej przez Biuro Edukacji Publicznej IPN Oddział Radom. Zajęcia przeprowadził pan Roman Przydatek – edukator IPN.

Temat zajęć „ Prześladowani i aparat terroru 1944-1989" był próbą odpowiedzi na pytania: jak wyglądał w PRL aparat bezpieczeństwa? Za co można było iść do więzienia? Jak wyglądały metody zwalczania opozycji? Kto w PRL podlegał represji i dlaczego? Lekcja zawierała bogate materiały multimedialne.

Zajęcia odbyły się w miłej i przyjaznej atmosferze, uczniowie chętnie włączali się w różne formy pracy, zadawali pytania, dyskutowali. Kolejne lekcje historii z IPN po wakacjach...

Kinga Piasta

 
Lekcja historii

14.05.2015r. uczniowie klasy II o, w tym znaczna grupa członków Klubu AK, uczestniczyli w wyjątkowej lekcji historii przeprowadzonej przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej.

Temat lekcji brzmiał: „Historie żołnierzy z wyrokiem-polskie podziemie niepodległościowe po 1945 r."

W pierwszej części zajęć uczniowie uczestniczyli w wykładzie i zapoznali się z prezentacją przygotowaną przez edukatora. Następnie pracowali na materiałach źródłowych dotyczących działalności organizacji niepodległościowych na terenie kraju po 1945 r.

To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja. Planujemy kolejne lekcje prowadzone przez pracowników Instytutu Pamięci.

Elwira Zawadzka

 


Start Aktualności

stopka klienta wt