RZEŹBA Z RECYKLINGU

INNOWACYJNI KREATYWNI TWÓRCY
– LAUREACI  SZKOLNEGO KONKURSU RZEŹBA Z RECYKLINGU
***
Zespół Szkół w Grójcu
– KUŹNIĄ KREATYWNYCH TWÓRCÓW i INNOWACYJNYCH ROZWIĄZAŃ

INNOWACYJNĄ MYŚL inżynieryjną znamionuje talent poparty wytrwałą, systematyczną „mrówczą” pracą, wyobraźnią oraz pragnieniem realizacji zainteresowań i pasją, determinującą poszukiwacza twórczych rozwiązań technicznych – do przekuwania marzeń w czyn. Pracowitość i FACHOWOŚĆ, prowadzą do PROFESJONALIZMU rozwiązań technicznych – rozwijając KREATYWNOŚĆ i pobudzając POMYSŁOWOŚĆ zarówno PROJEKTU w warstwie zastosowanych przy realizacji rozwiązań jak i rozwoju samego Konstruktora. Te atrybuty są immanentną częścią kreatywnych osobowości twórczych, poszukujących nowych – innowacyjnych – rozwiązań dla realizacji zainteresowań w różnych sferach.

TECHNE to SZTUKA, oparta na korelacji  SZTUK WYZWOLONYCH, co miało prowadzić do zrównoważonego i spójnego – koherentnego we wszystkich sferach  rozwoju człowieka – jako jednostki oraz społeczeństw – jako zbiorowości. Takim jednostkom zawdzięczamy POSTĘP, który możemy ująć w słowach:  MAŁY KROK DLA CZŁOWIEKA – WIELKI KROK DLA LUDZKOŚCI.

Nagrodzony – ex aequo – PROJEKT – to praca Ucznia klasy 1 TECHNIK MECHANIK, dla którego metal jako surowiec i samochody – zdają się nie mieć tajemnic … niech jednak przemówi DZIEŁO i jego TWÓRCA:

PROJEKT to MODEL samochodu ciężarowego wzorowanego na marce Renault Magnum. Z potencjalną możliwością dołączenia przyczepy, wywrotki, cysterny lub bdf’u – mnogość rozwiązań daje szerokie spektrum zastosowania w praktyce i optymalne – uniwersalne możliwości wykorzystania.

Walorów PROJEKTOWI dodają detale: przedni zderzak, znaczek, lampy, siedzenia, kierownice, deska rozdzielcza, drążek zmiany biegów, silnik, wał napędowy, układ wydechowy, lusterka, tylny zaczep. Wszystkie koła wykonane są z łożysk i rolek, dzięki czemu pojazd z łatwością się przemieszcza.

010203040506
RZEŹBA Z RECYKLINGU
RZEŹBA Z RECYKLINGU
RZEŹBA Z RECYKLINGU
RZEŹBA Z RECYKLINGU
RZEŹBA Z RECYKLINGU
RZEŹBA Z RECYKLINGU

Wizualne walory estetyczne model zawdzięcza oszlifowaniu przy użyciu szlifierki kątowej z zastosowaniem tarczy listkowej o gradacji P80.

W ciągniku – samochodu ciężarowego – drzwi otwierają się dzięki ręcznie wykonanym zawiasom. Oś przednia jest skrętna, dzięki ręcznie wykonanym zwrotnicom. Zaś w przyczepie oś przednia jest skrętna – skręca za pomocą dyszla i krańca.

W chłodni drzwi też się otwierają. BDF ma możliwość odłączenia od ramy samochodu i przyczepy oraz niezależnego postawienia na składanych nogach. Nogi – łapy –  od bdf’u mają wsporniki – stabilizatory, umożliwiające samodzielne zachowanie równowagi i uniemożliwiające przewrócenie się w pozycji wolnostojącej. Zachowane zostały wszelkie zasady bezpieczeństwa.

W wywrotce istnieje możliwość podniesienia do góry a tylna burta jest uchylna – w wariancie: góra / dół –  co ułatwia przeładunek  materiałów sypkich.

Cysterna jest wykonana z dwóch zespawanych ze sobą zużytych gaśnic. Posiada wymaganą – względami bezpieczeństwa – drabinę. Sama cysterna umocowana jest za pomocą tzw. siodła, co umożliwia skręt zespolonych pojazdów.

CAŁOŚĆ – wykonana została WYŁĄCZNIE RĘCZNIE. Jako surowiec posłużyły wyłącznie odpady ze zużytej stali – złom stalowy – połączonej za pomocą spoiwa.

JAKUB NAPIÓRKOWSKI
Uczeń klasy 1c Zespołu Szkół w Grójcu
– pod kierunkiem Nauczyciela języka polskiego i wiedzy o kulturze – Lidii Wojnowskiej Członka Zespołu d/s Uczniów zdolnych
– sekcja KREATYWNYCH TWÓRCÓW
w ramach PEDAGOGICZNEJ INNOWACJI PROGRAMOWO – METODYCZNEJ  > KREATYWNI TWÓRCY <

Najlepsze Technika w Polsce

Logo, odznaka Srebrnej Szkoły, Najlepsze Technika, ranking Perspektywy 2021

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w ZS im. AK Obwodu "Głuszec” - Grójec w Grójcu jest wśród najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "SREBRNEJ Szkoły 2021"

Logo, odznaka Brązowej Szkoły, Najlepsze Technika, ranking Perspektywy 2019

Logo, odznaka Brązowej Szkoły, Najlepsze Technika, ranking Perspektywy 2018

Jesteś NASZYM Absolwentem? - Weź udział w ANKIECIE

Logo Badanie Losów Absolwentów w ZS Grójec

Szukaj informacji na stronie

Wykonanie: © Krzysztof Karwan. 2017-2022 Zespół Szkół im. Armii Krajowej Obwodu "Głuszec" - Grójec.

Main Menu