RZEŹBA Z RECYKLINGU

INNOWACYJNI KREATYWNI TWÓRCY
– LAUREACI  SZKOLNEGO KONKURSU RZEŹBA Z RECYKLINGU
***
Zespół Szkół w Grójcu
– KUŹNIĄ KREATYWNYCH TWÓRCÓW i INNOWACYJNYCH ROZWIĄZAŃ

INNOWACYJNĄ MYŚL inżynieryjną znamionuje talent poparty wytrwałą, systematyczną „mrówczą” pracą, wyobraźnią oraz pragnieniem realizacji zainteresowań i pasją, determinującą poszukiwacza twórczych rozwiązań technicznych – do przekuwania marzeń w czyn. Pracowitość i FACHOWOŚĆ, prowadzą do PROFESJONALIZMU rozwiązań technicznych – rozwijając KREATYWNOŚĆ i pobudzając POMYSŁOWOŚĆ zarówno PROJEKTU w warstwie zastosowanych przy realizacji rozwiązań jak i rozwoju samego Konstruktora. Te atrybuty są immanentną częścią kreatywnych osobowości twórczych, poszukujących nowych – innowacyjnych – rozwiązań dla realizacji zainteresowań w różnych sferach.

TECHNE to SZTUKA, oparta na korelacji  SZTUK WYZWOLONYCH, co miało prowadzić do zrównoważonego i spójnego – koherentnego we wszystkich sferach  rozwoju człowieka – jako jednostki oraz społeczeństw – jako zbiorowości. Takim jednostkom zawdzięczamy POSTĘP, który możemy ująć w słowach:  MAŁY KROK DLA CZŁOWIEKA – WIELKI KROK DLA LUDZKOŚCI.

Nagrodzony – ex aequo – PROJEKT – to praca Ucznia klasy 1 TECHNIK MECHANIK, dla którego metal jako surowiec i samochody – zdają się nie mieć tajemnic … niech jednak przemówi DZIEŁO i jego TWÓRCA:

PROJEKT to MODEL samochodu ciężarowego wzorowanego na marce Renault Magnum. Z potencjalną możliwością dołączenia przyczepy, wywrotki, cysterny lub bdf’u – mnogość rozwiązań daje szerokie spektrum zastosowania w praktyce i optymalne – uniwersalne możliwości wykorzystania.

Walorów PROJEKTOWI dodają detale: przedni zderzak, znaczek, lampy, siedzenia, kierownice, deska rozdzielcza, drążek zmiany biegów, silnik, wał napędowy, układ wydechowy, lusterka, tylny zaczep. Wszystkie koła wykonane są z łożysk i rolek, dzięki czemu pojazd z łatwością się przemieszcza.

010203040506
RZEŹBA Z RECYKLINGU
RZEŹBA Z RECYKLINGU
RZEŹBA Z RECYKLINGU
RZEŹBA Z RECYKLINGU
RZEŹBA Z RECYKLINGU
RZEŹBA Z RECYKLINGU

Wizualne walory estetyczne model zawdzięcza oszlifowaniu przy użyciu szlifierki kątowej z zastosowaniem tarczy listkowej o gradacji P80.

W ciągniku – samochodu ciężarowego – drzwi otwierają się dzięki ręcznie wykonanym zawiasom. Oś przednia jest skrętna, dzięki ręcznie wykonanym zwrotnicom. Zaś w przyczepie oś przednia jest skrętna – skręca za pomocą dyszla i krańca.

W chłodni drzwi też się otwierają. BDF ma możliwość odłączenia od ramy samochodu i przyczepy oraz niezależnego postawienia na składanych nogach. Nogi – łapy –  od bdf’u mają wsporniki – stabilizatory, umożliwiające samodzielne zachowanie równowagi i uniemożliwiające przewrócenie się w pozycji wolnostojącej. Zachowane zostały wszelkie zasady bezpieczeństwa.

W wywrotce istnieje możliwość podniesienia do góry a tylna burta jest uchylna – w wariancie: góra / dół –  co ułatwia przeładunek  materiałów sypkich.

Cysterna jest wykonana z dwóch zespawanych ze sobą zużytych gaśnic. Posiada wymaganą – względami bezpieczeństwa – drabinę. Sama cysterna umocowana jest za pomocą tzw. siodła, co umożliwia skręt zespolonych pojazdów.

CAŁOŚĆ – wykonana została WYŁĄCZNIE RĘCZNIE. Jako surowiec posłużyły wyłącznie odpady ze zużytej stali – złom stalowy – połączonej za pomocą spoiwa.

JAKUB NAPIÓRKOWSKI
Uczeń klasy 1c Zespołu Szkół w Grójcu
– pod kierunkiem Nauczyciela języka polskiego i wiedzy o kulturze – Lidii Wojnowskiej Członka Zespołu d/s Uczniów zdolnych
– sekcja KREATYWNYCH TWÓRCÓW
w ramach PEDAGOGICZNEJ INNOWACJI PROGRAMOWO – METODYCZNEJ  > KREATYWNI TWÓRCY <

Szukaj na stronie

Najlepsze Technika w Polsce

  ogo, odznaka Brązowej Szkoły, Najlepsze Technika, ranking Perspektywy 2023Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w ZS im. AK Obwodu "Głuszec” - Grójec w Grójcu jest wśród najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "BRĄZOWEJ Szkoły 2024"

ogo, odznaka Brązowej Szkoły, Najlepsze Technika, ranking Perspektywy 2023

Logo, odznaka Srebrnej Szkoły, Najlepsze Technika, ranking Perspektywy 2021

Logo, odznaka Brązowej Szkoły, Najlepsze Technika, ranking Perspektywy 2019

Logo, odznaka Brązowej Szkoły, Najlepsze Technika, ranking Perspektywy 2018

Jesteś NASZYM Absolwentem? - Weź udział w ANKIECIE

Logo Badanie Losów Absolwentów w ZS Grójec

Szukaj informacji na stronie

Wykonanie: © Krzysztof Karwan. 2017-2023 Zespół Szkół im. Armii Krajowej Obwodu "Głuszec" - Grójec.

Main Menu