W 25.11 w ZS w Grójcu odbyła się I Edycja Anglojęzycznego Konkursu Pisarskiego pt.:

"The scariest story" czyli na Najstraszniejszą anglojęzyczną historię. Celem konkursu jest zmotywowanie uczniów do kreatywnego myślenia, kształtowania umiejętności pisania w języku angielskim, co zazwyczaj sprawia najwięcej problemów uczniom.

Zgodnie z regulaminem konkursu zadaniem uczniów była próba naśladowania stylu pierwszego twórcy thrillera, dziewiętnastowiecznego amerykańskiego poety, nowelisty, Edgara Allana Poe.Twórcy znanych utworów literackich takich jak: opowiadanie"The Fall of the House of Usher"czy wiersz"The Raven". Łączył on elementy fantastyki, horroru oraz psychologii.

Tags:

 Konkurs na komiks dotyczący problematyki HIV/AID który został ogłoszony przez Krajowe Centrum ds. AIDS.

 • Konkurs przeznaczony jest dla osób powyżej 16 r.ż.
 • Termin składania prac konkursowych upływa 30.09.2021 roku.
 • Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS: https://aids.gov.pl/na-strone-glowna/ett2020-2-2-2-3-2-3/?fbclid=IwAR0zweHyNZFTta6xgsyyT60ShGw-wx7U8EKiNLpm6uDqD5KdloQ9L0wTLnE
 • Nagrodą w Konkursie będzie wydanie przez Krajowe Centrum ds. AIDS zbioru najlepszych Komiksów, tj. Prac nagrodzonych. W wydanym zbiorze Komiksów zostaną umieszczone: imiona i nazwiska lub pseudonimy autorów Komiksów (o ile laureat wyraził zgodę na upublicznianie tych danych) wraz z adresem strony internetowej prezentującej twórczość laureata oraz 10 egzemplarzy wydrukowanego zbioru Komiksów.
 • W skład komisji konkursowej oceniającej prace oraz dokonującej wyboru laureatów wchodzą przedstawiciele środowiska twórców komiksów i znawcy tego medium: Maciek Empro, Anna Krztoń, Piotr Nowacki i Szymon Holcman.(informacje w załączniku).
 • W razie pytań osobami do kontaktu są: Anna Nastały-Ratusińska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  Regina Górska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Załączniki:
Pobierz plik (KomikKontraAIDS2021.pdf)Informacje[ ]2101 kB

Tags:

W dniu 08.06.2021 w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”.

Konkurs ten organizowany jest  przez Senatora RP Stanisława Karczewskiego wraz z Mazowieckim Kuratorem Oświaty Panią Aurelią Michałowską. Obejmuje swym zasięgiem  szkoły ponadpodstawowe, szkoły specjalne i specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze na terenie powiatów: grójeckiego, białobrzeskiego, przysuskiego, kozienickiego i Gminy Tarczyn. Organizatora konkursu reprezentowała Pani Weronika Piwarska - Dyrektor Biura Senatorskiego Senatora RP Stanisława Karczewskiego. Nauczyciele wraz z uczniami naszej szkoły przygotowali skromną uroczystość. Korzystając z pięknej pogody oraz mając na uwadze sytuację epidemiczną w naszym kraju cała uroczystość odbyła się na zewnątrz.

Tags:

W bibliotece szkolnej zostały rozstrzygnięte konkursy:

 1. „Tę książkę gorąco polecam na trudny i radosny czas”
 2. „ Młodzież pisze wiersze”

Celem tych konkursów było propagowanie idei czytelnictwa, rozwijanie wyobraźni, kreatywności, aktywności twórczej uczniów oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród młodzieży. Ocenie podlegały: kompozycja prac, kultura słowa, poprawność językowa oraz pomysłowość.

Tags:

W maju 2021 roku odbył się konkurs sportowy na najciekawszy  filmik z ćwiczeniami sportowymi organizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. W zadaniu mogli wziąć udział wszyscy uczniowie z naszej szkoły. Został on przeprowadzony w atrakcyjnej formie, gdyż każdy mógł w kreatywny sposób pokazać swoje umiejętności sportowe dodając ciekawe efekty wizualne i dźwiękowe w filmie.

Tags:

Nauczyciele wychowania fizycznego zapraszają uczniów do udziału w konkursie na najciekawszy film z ćwiczeń sportowych.

Regulamin udziału w konkursie na najciekawszy film z ćwiczeń sportowych dla uczniów z Zespołu Szkół im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec w Grójcu w dniach 26.04.2021-16.05.2021

 1. Organizatorem konkursu są nauczyciele Wychowania Fizycznego.
 2. Konkurs organizowany jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły w formie on-line.
 3. Udział w konkursie jest dobrowolny:
  Załączniki:
  Pobierz plik (konkurs_sportowy.docx)Regulamin i oświdczenie[Regulamin konkursu oraz oświdczenie o wyrażeniu zgody na publikację wizerunku]19 kB

  Tags:

Tegoroczna IX edycja konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”, organizowana przez Senatora RP Stanisława Karczewskiego wraz z Mazowieckim Kuratorem Oświaty Panią Aurelią Michałowską, objęła swym zasięgiem  szkoły ponadpodstawowe, szkoły specjalne i specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze na terenie powiatów: grójeckiego, białobrzeskiego, przysuskiego, kozienickiego i Gminy Tarczyn.  Szkoły musiały zgłosić swój udział w konkursie do dnia 05 lutego 2021r.

Z uwagi na sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS CoV-2- w bieżącym roku konkurs miał jeden etap. Zadanie konkursowe polegało na ukazaniu sylwetki wybranego przez uczniów Żołnierza Wyklętego w wykonanej przez nich prezentacji multimedialnej. Prace miały zostać nadesłane do dnia 05 marca 2021r . Komisja konkursowa w składzie:

 • Stanisław Karczewski – Senator RP, organizator konkursu
 • Weronika Piwarska – Dyrektor Biura Senatorskiego
 • Natalia Boguszewska – asystent społeczny senatora

oceniając nadesłane prace skupiła swoją uwagę na zgodności prezentacji z tematyką konkursu, wieloaspektową wiedzę dotyczącą epoki, sposób wykorzystania i wyszukania materiałów pomocniczych, atrakcyjność formy przekazu, twórczość i pomysłowość.

Podkreślić należy, iż konkurs ten rozbudził duże zainteresowanie. Na łączną liczbę 119 prac nadesłanych na konkurs aż 22 stanowiły prace uczennic i uczniów naszej szkoły.

Tags:

Regulamin:

 1. Cele konkursu:
  1. Zachęcanie do tworzenia prac poetyckich.
  2. Upowszechnianie piękna języka polskiego.
  3. Rozbudzanie zainteresowań twórczością poetycką.
 2. Założenia programowo- organizacyjne:
  1. Do konkursu mogą przystąpić wszyscy uczniowie ZS w Grójcu
  2. Każdy uczestnik może dostarczyć dwa wiersze swojego autorstwa.
  3. Każda praca powinna zawierać: imię i nazwisko, klasę, tytuł wiersza. Praca powinna być dostarczona w formie elektronicznej poprzez dziennik.

Tags:

Najlepsze Technika w Polsce

Logo, odznaka Srebrnej Szkoły, Najlepsze Technika, ranking Perspektywy 2021

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w ZS im. AK Obwodu "Głuszec” - Grójec w Grójcu jest wśród najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "SREBRNEJ Szkoły 2021"

Logo, odznaka Brązowej Szkoły, Najlepsze Technika, ranking Perspektywy 2019

Logo, odznaka Brązowej Szkoły, Najlepsze Technika, ranking Perspektywy 2018

Jesteś NASZYM Absolwentem? - Weź udział w ANKIECIE

Logo Badanie Losów Absolwentów w ZS Grójec

Szukaj informacji na stronie

Wykonanie: © Krzysztof Karwan. 2017-2022 Zespół Szkół im. Armii Krajowej Obwodu "Głuszec" - Grójec.

Main Menu