W 25.11 w ZS w Grójcu odbyła się I Edycja Anglojęzycznego Konkursu Pisarskiego pt.:

"The scariest story" czyli na Najstraszniejszą anglojęzyczną historię. Celem konkursu jest zmotywowanie uczniów do kreatywnego myślenia, kształtowania umiejętności pisania w języku angielskim, co zazwyczaj sprawia najwięcej problemów uczniom.

Zgodnie z regulaminem konkursu zadaniem uczniów była próba naśladowania stylu pierwszego twórcy thrillera, dziewiętnastowiecznego amerykańskiego poety, nowelisty, Edgara Allana Poe.Twórcy znanych utworów literackich takich jak: opowiadanie"The Fall of the House of Usher"czy wiersz"The Raven". Łączył on elementy fantastyki, horroru oraz psychologii.

Tags:

 Konkurs na komiks dotyczący problematyki HIV/AID który został ogłoszony przez Krajowe Centrum ds. AIDS.

 • Konkurs przeznaczony jest dla osób powyżej 16 r.ż.
 • Termin składania prac konkursowych upływa 30.09.2021 roku.
 • Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS: https://aids.gov.pl/na-strone-glowna/ett2020-2-2-2-3-2-3/?fbclid=IwAR0zweHyNZFTta6xgsyyT60ShGw-wx7U8EKiNLpm6uDqD5KdloQ9L0wTLnE
 • Nagrodą w Konkursie będzie wydanie przez Krajowe Centrum ds. AIDS zbioru najlepszych Komiksów, tj. Prac nagrodzonych. W wydanym zbiorze Komiksów zostaną umieszczone: imiona i nazwiska lub pseudonimy autorów Komiksów (o ile laureat wyraził zgodę na upublicznianie tych danych) wraz z adresem strony internetowej prezentującej twórczość laureata oraz 10 egzemplarzy wydrukowanego zbioru Komiksów.
 • W skład komisji konkursowej oceniającej prace oraz dokonującej wyboru laureatów wchodzą przedstawiciele środowiska twórców komiksów i znawcy tego medium: Maciek Empro, Anna Krztoń, Piotr Nowacki i Szymon Holcman.(informacje w załączniku).
 • W razie pytań osobami do kontaktu są: Anna Nastały-Ratusińska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  Regina Górska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Tags:

W dniu 08.06.2021 w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”.

Konkurs ten organizowany jest  przez Senatora RP Stanisława Karczewskiego wraz z Mazowieckim Kuratorem Oświaty Panią Aurelią Michałowską. Obejmuje swym zasięgiem  szkoły ponadpodstawowe, szkoły specjalne i specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze na terenie powiatów: grójeckiego, białobrzeskiego, przysuskiego, kozienickiego i Gminy Tarczyn. Organizatora konkursu reprezentowała Pani Weronika Piwarska - Dyrektor Biura Senatorskiego Senatora RP Stanisława Karczewskiego. Nauczyciele wraz z uczniami naszej szkoły przygotowali skromną uroczystość. Korzystając z pięknej pogody oraz mając na uwadze sytuację epidemiczną w naszym kraju cała uroczystość odbyła się na zewnątrz.

Tags:

W bibliotece szkolnej zostały rozstrzygnięte konkursy:

 1. „Tę książkę gorąco polecam na trudny i radosny czas”
 2. „ Młodzież pisze wiersze”

Celem tych konkursów było propagowanie idei czytelnictwa, rozwijanie wyobraźni, kreatywności, aktywności twórczej uczniów oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród młodzieży. Ocenie podlegały: kompozycja prac, kultura słowa, poprawność językowa oraz pomysłowość.

Tags:

W maju 2021 roku odbył się konkurs sportowy na najciekawszy  filmik z ćwiczeniami sportowymi organizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. W zadaniu mogli wziąć udział wszyscy uczniowie z naszej szkoły. Został on przeprowadzony w atrakcyjnej formie, gdyż każdy mógł w kreatywny sposób pokazać swoje umiejętności sportowe dodając ciekawe efekty wizualne i dźwiękowe w filmie.

Tags:

Nauczyciele wychowania fizycznego zapraszają uczniów do udziału w konkursie na najciekawszy film z ćwiczeń sportowych.

Regulamin udziału w konkursie na najciekawszy film z ćwiczeń sportowych dla uczniów z Zespołu Szkół im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec w Grójcu w dniach 26.04.2021-16.05.2021

 1. Organizatorem konkursu są nauczyciele Wychowania Fizycznego.
 2. Konkurs organizowany jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły w formie on-line.
 3. Udział w konkursie jest dobrowolny:

  Tags:

Tegoroczna IX edycja konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”, organizowana przez Senatora RP Stanisława Karczewskiego wraz z Mazowieckim Kuratorem Oświaty Panią Aurelią Michałowską, objęła swym zasięgiem  szkoły ponadpodstawowe, szkoły specjalne i specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze na terenie powiatów: grójeckiego, białobrzeskiego, przysuskiego, kozienickiego i Gminy Tarczyn.  Szkoły musiały zgłosić swój udział w konkursie do dnia 05 lutego 2021r.

Z uwagi na sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS CoV-2- w bieżącym roku konkurs miał jeden etap. Zadanie konkursowe polegało na ukazaniu sylwetki wybranego przez uczniów Żołnierza Wyklętego w wykonanej przez nich prezentacji multimedialnej. Prace miały zostać nadesłane do dnia 05 marca 2021r . Komisja konkursowa w składzie:

 • Stanisław Karczewski – Senator RP, organizator konkursu
 • Weronika Piwarska – Dyrektor Biura Senatorskiego
 • Natalia Boguszewska – asystent społeczny senatora

oceniając nadesłane prace skupiła swoją uwagę na zgodności prezentacji z tematyką konkursu, wieloaspektową wiedzę dotyczącą epoki, sposób wykorzystania i wyszukania materiałów pomocniczych, atrakcyjność formy przekazu, twórczość i pomysłowość.

Podkreślić należy, iż konkurs ten rozbudził duże zainteresowanie. Na łączną liczbę 119 prac nadesłanych na konkurs aż 22 stanowiły prace uczennic i uczniów naszej szkoły.

Tags:

Szukaj na stronie

Najlepsze Technika w Polsce

  ogo, odznaka Brązowej Szkoły, Najlepsze Technika, ranking Perspektywy 2023Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w ZS im. AK Obwodu "Głuszec” - Grójec w Grójcu jest wśród najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "BRĄZOWEJ Szkoły 2024"

ogo, odznaka Brązowej Szkoły, Najlepsze Technika, ranking Perspektywy 2023

Logo, odznaka Srebrnej Szkoły, Najlepsze Technika, ranking Perspektywy 2021

Logo, odznaka Brązowej Szkoły, Najlepsze Technika, ranking Perspektywy 2019

Logo, odznaka Brązowej Szkoły, Najlepsze Technika, ranking Perspektywy 2018

Jesteś NASZYM Absolwentem? - Weź udział w ANKIECIE

Logo Badanie Losów Absolwentów w ZS Grójec

Szukaj informacji na stronie

Wykonanie: © Krzysztof Karwan. 2017-2023 Zespół Szkół im. Armii Krajowej Obwodu "Głuszec" - Grójec.

Main Menu