Pozyskiwanie klientów, ustalanie cen sprzedaży, decyzje dotyczące zakupu urządzeń i materiałów, zatrudnianie pracowników to tylko nieliczne z zadań, z jakimi musieli zmagać się uczniowie biorący udział w Szkolnych Mistrzostwach Menedżerskich 4.  Konkurs został zorganizowany przez Fundację Przedsiębiorczości REVAS, twórcę innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości - Branżowych Symulacji Biznesowych. Młodzież wcieliła się w rolę przedsiębiorców prowadzących firmę usługową fitness club pod nazwą Sparta Temple. Drużyna w składzie:

Kacper Andrzejczyk - Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514 Od Cedyni do Orszy".

16 kwietnia 2021 roku Kacper Andrzejczyk, uczeń klasy II pD Zespołu Szkół im. Armii Krajowej Obwodu "Głuszec" w Grójcu, został finalistą olimpiady historycznej. Aby zdobyć wymarzony tytuł i teraz cieszyć się wspaniałym zwycięstwem, Kacper przeszedł przez szereg etapów konkursu. Olimpiada organizowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie przeprowadzona została w trzech etapach, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i  olimpiad (Dz. U. Nr 13, poz. 125ze zm.).

INNOWACYJNI KREATYWNI TWÓRCY
NA PŁASZCZYŹNIE PRZEKŁADU INTERSEMIOTYCZNEGO
– SUKCES JONASZA KURCZA –
LAUREATA  IV EDYCJI KONKURSU  FOTO POETICA 2020
INSPIROWANEGO TWÓRCZOŚCIĄ JANA KOCHANOWSKIEGO
***  
Zespół Szkół w Grójcu
INNOWACYJNY PEDAGOGICZNIE – TWÓRCZY KREATYWNYMI ROZWIĄZANIAMI

 

SUKCES Jonasza Kurcza – Ucznia klasy 2i ZS w Grójcu, który zajął  II miejsce w kategorii B – szkół ponadpodstawowych – za pracę konkursową inspirowaną Pieśnią XXV Jana Kochanowskiego –

 – pierwszą Pieśnią napisaną przez Kochanowskiego w języku polskim

 

INNOWACYJNI KREATYWNI TWÓRCY – LAUREACI  SZKOLNEGO KONKURSU RZEŹBA Z RECYKLINGU   >TRZY ŻYWIOŁY<
***
Zespół Szkół w Grójcu
KUŹNIĄ INNOWACYJNYCH KREATYWNYCH ROZWIĄZAŃ – TWÓRCZYCH PROJEKTÓW

 

Ubi tu Gaius ibi ego Gaia ‘Gdzie ty Gajuszu tam i ja Gaja’

SŁOWOM tej STAROŻYTNEJ RZYMSKIEJ PRZYSIĘGI  MAŁŻEŃSKIEJ, wypowiadanym przez kobietę, towarzyszył obrzęd – o symbolicznym znaczeniu – wspólnego wychylenia pucharu wina, którego pierwsze i ostatnie krople strącane były dosłownie właśnie na ziemię pod stopy nowożeńców w ofierze Matce-Ziemi – Gai.  Gest ten metaforycznie oddawał nie tylko spektakularnym gestem potwierdzany stan jedności – przed obliczem Matki-Ziemi – pomiędzy nowopoślubionymi małżonkami, ale był też alegorycznym wyrazem świadomości „skazania” człowieka na Ziemię-Matkę – i dobrowolnego przyjęcia tego faktu – poddania się jego nieuchronności tak jak pojmowali to Grecy, gdyż zarówno samo imię jak i jego znaczenie Rzymianie właśnie  od Greków przejęli.

Szukaj na stronie

Szukaj informacji na stronie

Wykonanie: © Krzysztof Karwan. 2017-2024 Zespół Szkół im. Armii Krajowej Obwodu "Głuszec" - Grójec.

Main Menu