Rozpoczynamy rekrutację do projektu „Interaktywna nauka w międzynarodowym środowisku”

W związku z realizacją przez Szkołę projektu ponadnarodowej mobilności uczniów, ogłaszamy rozpoczęcie naboru do wyjazdu edukacyjnego do Grecji w ramach inicjatywy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami tej procedury!

Ponadnarodowa mobilność w Grójcu

Przypominamy, iż projekt to dla uczniów naszej szkoły okazja do odbycia bezpłatnego dwutygodniowego wyjazdu do Grecji. Podczas mobilności uczestnicy współpracować będą z młodzieżą ze szkoły partnerskiej podczas realizacji programu merytorycznego. W międzynarodowych grupach zadaniowych, pod okiem nauczycieli i mentorów, uczniowie przygotują profesjonalny stronę internetową z ofertą gospodarczą i promocji regionów.

Dlaczego warto wziąć w udział w projekcie?

Powodów jest tak wiele, że moglibyśmy wymieniać je bez końca! 😊 Wśród celów projektu znalazło się wzmocnienie kompetencji kluczowych. Dzięki innowacyjnemu programowi projektu uczestnicy nauczą się współpracować podczas tworzenia strony www i zbierania do niej materiałów. Zajęcia będą odbywać się w języku angielskim, a codzienny kontakt z rówieśnikami z Grecji dodatkowo zwiększy korzyść – zwiększenie znajomości zagranicznego języka oraz biegłości i pewności siebie w posługiwaniu się nim. Na czas mobilności zaplanowano także liczne wycieczki, podczas których uczniowie poznają niezwykłą Riwierę Olimpijską.

Udział w przedsięwzięciu jest dla uczniów bezpłatny. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające realizację mobilności.

Kto może wziąć udział w rekrutacji?

W ramach projektu planowane są dwie mobilności dla łącznie 33 uczniów i 4 nauczycieli. Pierwsza mobilność planowana jest na okres 14.11.2021 do 27.11.2021 roku. W ramach wyjazdu weźmie udział 16 uczniów oraz 2 nauczycieli naszej Szkoły.  Do udziału w naborze zapraszamy uczniów z klas III kształcących się na kierunkach technik informatyk (limit miejsc 6 uczniów i uczennic), technik ekonomista (limit miejsc 5 uczniów i uczennic), technik handlowiec (limit miejsc 5 uczniów i uczennic), którzy swoją edukację na poziomie podstawowym zakończyli w gimnazjum. Łącznie w procedurze rekrutacyjnej do pierwszej mobilności wyłonionych zostanie 16 osób oraz lista rezerwowa (po 1 osobie z każdego kierunku) – to uczestnicy, którzy zostaną zakwalifikowani do projektu w przypadku rezygnacji kogoś z listy głównej.

Co będzie brane pod uwagę? Szczegółowe zasady naboru przedstawione zostały w regulaminie. Prosimy o zapoznanie się z dokumentami. Konkurs zostanie rozstrzygnięty na podstawie przydzielonych kandydatom przez Komisję Rekrutacyjną punktów, w tym za średnią ocen z ostatniego roku, zachowanie, ocenę z języka angielskiego, szczególne osiągnięcia czy kryterium zmniejszonych szans.

Jak można aplikować?

Aby aplikować do projektu, uzupełnione oraz podpisane (w przypadku uczniów niepełnoletnich również przez rodziców) dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły. Prosimy o dokładne zapoznanie się ze wszystkimi załącznikami i upewnienie się, że wszystkie niezbędne informacje zostały uzupełnione.

Finansowanie

Inicjatywa „Interaktywna nauka w międzynarodowym środowisku” prowadzona jest w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, IV Oś Priorytetowa Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.2. Programy mobilności ponadnarodowej, projekt numer 2020-1-PMU-3357.

Ważne terminy

  • 27.10.2021 – 10:00 – rozpoczęcie rekrutacji
  • 29.10.2021 – 14:00– zakończenie zbierania aplikacji
  • 29.10.2021 godz. 16:00 – publikacja listy wstępnej
  • 2.11.2021 godz. 11:00 – czas na ewentualne odwołania
  • 2.11.2021 godz. 16:00 – publikacja końcowej listy osób zakwalifikowanych oraz listy rezerwowej

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Panem Dyrektorem – Andrzejem Kosatką.

Załączniki:
Pobierz plik (regulamin.docx)Regulamin[Regulamin rekrutacji do projektu]68 kB
Pobierz plik (zal1.docx)Załącznik 1[KARTA ZGŁOSZENIA UCZNIA]66 kB
Pobierz plik (zal2.docx)Załącznik 2[INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH UCZNIA]59 kB
Pobierz plik (zal3.docx)Załącznik 3[INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA DOKUMENTÓW APLIKACYJNYCH]65 kB
Pobierz plik (zal4.docx)Załącznik 4[Zasady uczestnictwa ucznia]72 kB
Pobierz plik (zal5.docx)Załącznik 5[Program mobilności]165 kB

Szukaj na stronie

Aktualnie realizowane projekty w szkole

Zagraniczne staże zawodowe Edycja 2023

Wysoka jakość kształcenia zawodowego w Powiatach: Grójeckim i Warszawskim Zachodnim

Zagraniczne staże zawodowe - Edycja 2022

Obrazek dekoracyjny jako link do projektu Zagraniczne staże zawodowe Edycja 2021

Obrazek dekoracyjny jako link do projektu Interaktywna nauka w międzynarodowym środowisku

Obrazek dekoracyjny jako link do projektu Zagraniczne staże zawodowe ZS Grójec szansa na wzrost kompetencji zawodowych

Zrealizowane Projekty w Szkole

Obrazek dekoracyjny jako link do projektu Europejski wymiar kształcenia zawodowego w ZS Grójec

Obrazek dekoracyjny jako link do projektu SYNTEA - Nowoczesna Wizja Edukacji

Szukaj informacji na stronie

Wykonanie: © Krzysztof Karwan. 2017-2023 Zespół Szkół im. Armii Krajowej Obwodu "Głuszec" - Grójec.

Main Menu