W terminie od 1 kwietnia 2023 roku do 31 grudnia 2023 roku przez Syntea S.A. w partnerstwie z powiatami: grójeckim oraz warszawskim zachodnim w Zespole Szkół realizowany jest projekt „Wysoka jakość kształcenia zawodowego w Powiatach: Grójeckim i Warszawskim Zachodnim”.
Celem projektu jest podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego 3 szkół prowadzących kształcenie zawodowe (technika z terenu powiatów grójeckiego (2 szkoły) i warszawskiego zachodniego (1 szkoła) poprzez organizację dodatkowych zajęć specjalistycznych, zajęć prowadzących do nabycia kompetencji i doradztwa zawodowego i staży/praktyk oraz kursów doskonalących i szkoleń zawodowych dla nauczycieli zawodu oraz poprzez doposażenie pracowni zawodowych w szkołach objętych wsparciem do końca grudnia 2023 roku.
Dzięki projektowi unijnemu, uczniowie Zespołu Szkół im. Armii Krajowej Obwodu "Głuszec" - Grójec w Grójcu mają wyjątkową możliwość uczestnictwa w zajęciach z druku 3D, które prowadzi pan Grzegorz Urban, doświadczony ekspert w tej dziedzinie.
Zajęcia z druku 3D nie tylko wprowadzają uczniów w świat zaawansowanej technologii, ale również rozwijają ich kreatywność, umiejętności problem-solving oraz zdolności manualne. Poprzez projektowanie i tworzenie własnych trójwymiarowych obiektów, uczniowie mają okazję do samodzielnego eksperymentowania i realizacji własnych pomysłów.
Zajęcia z druku 3D stanowią zatem doskonałą okazję dla uczniów, by poszerzyć swoje horyzonty i przygotować się do wyzwań przyszłości. Daje im unikalną szansę na zdobycie praktycznego doświadczenia i umiejętności, które wykorzystają w przyszłej karierze zawodowej. To cenny wkład w rozwój edukacji i umiejętności młodych ludzi. Druk 3D jest przyszłościową technologią, która ma szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach i umożliwia tworzenie innowacyjnych rozwiązań.
Zespół Szkół im. Armii Krajowej Obwodu "Głuszec" - Grójec stale dąży do zapewnienia swoim uczniom najnowszych technologii i edukacyjnych możliwości. Dlatego też realizowany we współpracy z firmą SYNTEA projekt unijny jest niezwykle wartościowym dopełnieniem programu nauczania.
Uczestnicy projektu