W dniu 27 listopada 2023 r. uczniowie klas trzecich i czwartych wzięli udział w finale projektu profilaktycznego pod hasłem „Więcej wiedzy mniej ryzyka”. Projekt był realizowany w trzech etapach.
- Etap I miał miejsce w dniu 9 listopada. Były to warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas trzecich i czwartych, przeprowadzone przez edukatora Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Grójcu, panią Bożenę Janus.
- Etap II projektu odbył się 15 listopada. 32 uczniów zmierzyło się z trudnym i bardzo szczegółowym testem wiedzy.
- Etap III to finał przebiegający na zasadach turnieju „Jeden z dziesięciu”
W pierwszej rundzie zawodnicy otrzymali kolejno po jednym pytaniu, w trzech cyklach. Każdy uczestnik miał trzy szanse. Po trzeciej pomyłce odpadał z gry. Do etapu drugiego przeszły osoby, które zachowały, co najmniej jedną szansę.
W drugiej rundzie zawodnik, który odpowiedział poprawnie na zadane przez prowadzącego pytanie, wyznaczał do odpowiedzi wybraną przez siebie osobę, aż do momentu, kiedy zostały trzy osoby, z co najmniej jedną szansą.
W trzeciej rundzie pytania kierowane były najpierw do wszystkich zawodników. Za poprawną odpowiedź zawodnik otrzymał 1 punkt, jeżeli zaś wyznaczył sam siebie i odpowiedział prawidłowo - 2 punkty. Zawodnik, który trzy razy zgłosił się jako pierwszy i udzielił poprawnej odpowiedzi, wyznaczał kolejną osobę. Runda trwała do momentu wyczerpania pytań. Adekwatnie do ilości zdobytych punktów zawodnicy zdobyli I, II i III miejsce.
Nad prawidłowym przebiegiem finału czuwała komisja w składzie: Pani Bożena Janus – przewodnicząca, asystent ds. oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia a zarazem edukator Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Grójcu, Pani Dyrektor Ewa Banaszek oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Kuligowska.
Laureatami konkursu „Jeden z dziesięciu” zostali:
- I miejsce Bartosz Markiewicz z klasy 3pp
- II miejsce Piotr Woźniak z klasy 4pd
- III miejsce Filip Drążkiewicz z klasy 3pp
SERDECZNIE GRATULUJEMY zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów naukowych.
Pozostali finaliści to: Katarzyna Zawiślak 3pa, Jakub Kępka 3pi, Wiktor Krawczyk 4ps, Izabela Górniewicz 4pa, Amelia Rowińska 3pa, Wiktoria Bąk 4pa, Marta Kuba 4pa.
Na zwycięstwo złożyło się wiele czynników: wiedza, opanowanie, refleks, taktyka gry i szczęście do zadawanych pytań. Podanie prawidłowej odpowiedzi na bardzo szczegółowe, czasem zaskakujące pytanie, w ciągu zaledwie trzech sekund nie jest łatwą sprawą. Dlatego też laureaci zostali nagrodzeni kartami upominkowymi EMPIK, a pozostali finaliści wyróżnieni dyplomami i drobnymi upominkami.
Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Rada Rodziców ufundowała również nagrody dla uczniów: Aleksandry Kuligowskiej i Antoniego Augusiewicza z klasy 4pi za pracę i pomoc w projekcie.
Koordynatorami projektu była p. Anna Jóźwik, p. Alina Stańczak oraz p. Wiesława Płatek.
Ciekawość, zadowolenie, uśmiech i satysfakcja młodego człowieka to najlepsza motywacja dla nauczyciela, który robiąc coś z pasją, robi to również dla swojej przyjemności.
Koordynatorzy.