Marzenia odgrywają istotną rolę w życiu człowieka. To one wpływają na rozwój, stają się pobudką do działania, a ich spełnienie to gwarant poczucia satysfakcji. Jedno z takich pragnień o debiucie poetyckim udało się spełnić – wiersz ucznia ZS w Grójcu, Kacpra Leśniaka, został opublikowany na łamach gazety „Mazowsze serce Polski”.
ZS Grójec swojego poetę ma!
Kacper Leśniak jest uczniem Technikum – w roku szkolnym 2024/2025 będzie uczęszczał do 5 klasy o profilu informatycznym. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczął w wieku 13 lat. Jak podkreśla uczeń: „Zwykła zabawa słowem szybko przekształciła się w rymowanie i układanie wersów”. Poza poezją Kacper interesuje się historią oraz pedagogiką. Jak zaznacza, jego marzeniem jest „zostanie nauczycielem oraz pokazywanie innym ludziom, jak zwykłe igranie ze słowem może zamienić się w coś pięknego”.
Publikacja w „Mazowszu”!
Jeden z wielu napisanych przez Kacpra wierszy został opublikowany na łamach lipcowego numeru miesięcznika „Mazowsze serce Polski” (nr 6 z 2024 r.) i nosi tytuł „Odezwa do tych, którzy nie wiedzą, co znaczy zrozumieć”. W tym utworze został poruszony temat ludzkiej empatii, zrozumienia, a także współczucia. Autor podkreśla, że „podmiot liryczny wyraża frustrację z powodu braku prawdziwej więzi między wieloma ludźmi, mimo że ciągle jej poszukują. Wskazuje również na to, że mimo upływu czasu i licznych refleksji, nasze starania często kończą się gorzkimi przemyśleniami i brakiem działań, które są spowodowane różnymi opiniami innych osób, a nie własnym wnioskiem. Całość utworu jest refleksją nad kondycją międzyludzkich relacji, egoizmem i brakiem empatii, ale jednocześnie wyraża nadzieję na poprawę poprzez wzajemne zrozumienie oraz szacunek”. Zachęcamy do lektury wiersza ucznia naszej Szkoły – tekst można znaleźć w elektronicznej wersji wspomnianego czasopisma, które jest dostępne pod adresem: https://mazovia.pl/pl/pismo-samorzadu-wojewodztwa-mazowieckiego/mazowsze_serce_polski_nr_6_74_2024/mazowsze-serce-polski-nr-6-74-2024.html. Kacprowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych publikacji. Za wsparcie merytoryczne oraz pomoc w wydaniu wiersza odpowiadała nauczycielka języka polskiego – p. Xymena Korczak.
Xymena Korczak