5.12.2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec”- Grójec w Grójcu Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu zorganizowało spotkanie dla rodziców dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2019/2020. Starszy wizytator pani Teresa Traczyk i starszy wizytator pani Dorota Skalińska przedstawiły przygotowaną przez siebie prezentację i omówiły ogólne zasady rekrutacji.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, prowadzące odpowiadały na liczne pytania rodziców związane z kryteriami rekrutacji w przyszłym roku szkolnym.
Po spotkaniu z pracownikami Kuratorium pani wicedyrektor Ewa Banaszek przedstawiła rodzicom ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu na rok szkolny 2019/2020, która obejmowała 4-letnie technikum po gimnazjum i 5-letnie technikum po szkole podstawowej w następujących zawodach:
- technik ekonomista,
- technik handlowiec,
- technik informatyk,
- technik mechanik,
- technik spedytor.
Pani dyrektor poinformowała również o pracach nad nowymi kierunkami, które prawdopodobnie znajdą się w ofercie szkoły:
- technik chłodnictwa – klimatyzacji,
- technik teleinformatyk.
Szkoła proponuje również kształcenie w 3 i 4-letnim Liceum Ogólnokształcącym z innowacją turystyczną i wojskową oraz 3-letniej Branżowej Szkole I stopnia.
W tym dniu w ZSP Grójec pełnili dyżur przedstawiciele Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grójcu. pani dyrektor Beata Malchrowicz udzielała porad w zakresie szkolnictwa specjalnego, a pan Henryk Zając, doradca zawodowy, przekazał informacje na temat szkolnictwa ogólnodostępnego. Wielu rodziców skorzystało z możliwości rozmowy z pracownikami Poradni.
Młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu przygotowali również punkty konsultacyjne dla rodziców, w których można było uzyskać informacje o kierunkach kształcenia, porozmawiać z nauczycielami i uczniami o określonym zawodzie. Każdy zainteresowany mógł obejrzeć klasopracownie, wystawę szopek bożonarodzeniowych, wystawę minerałów – dzieła naszych uczniów.
Mamy nadzieję, że rodzice uzyskali odpowiedzi na swoje pytania, mieli możliwość doprecyzowania dalszej drogi edukacyjnej swojego dziecka.
Andrzej Kosatka