W dniach 2-15 kwietnia uczniowie naszej szkoły realizowali projekt kulturowy - „Interaktywna nauka w międzynarodowym środowisku” realizowany w ramach działania „Ponadnarodowa mobilność uczniów w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
- (048) 664 26 20
- sekretariat.zspgrojec@grojec.pl
- Pn - Pt, 07:30 - 15:30
"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych"
ks. Jan Twardowski
POŻEGNANIE
Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci
Pani mgr Lilii Musiałowskiej
Nauczycielki języka polskiego, Wychowawcy, Koleżanki i Przyjaciółki dzieci i młodzieży.
Uczniowie klas drugich Technikum przy Zespole Szkół im. Armii Krajowej Obwodu Grójec – Głuszec w Grójcu, w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Dziedzictwo kulturowe mieszkańców ziemi Grójeckiej”, w dniu 26 maja 2022 uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Pułaskiego w Warce i Zamku w Czersku. Celem wycieczki było poznanie przeszłości własnego regionu – skąd pochodzą oraz jak ich przodkowie wpisali się w historię regionu Polski i świata. Pierwszym celem wycieczki było muzeum Pułaskiego w Warce, gdzie uczniowie wraz z przewodnikiem poznali dzieje Kazimierza Pułaskiego oraz tradycje browarnictwa ściśle związaną z historią Warki. Następnym punktem wycieczki były ruiny zamku w Czersku.
Ponad miesiąc temu piętnastu uczniów technikum wzięło udział w ogólnopolskim konkursie FORGET-ME-NOT zorganizowanym przez Centrum Edukacji Filotimo z Lublina. W środę, 8 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Każdy uczeń otrzymał dyplom. W zależności od ilości uzyskanych punktów, były to dyplomy uczestnika, dyplomy uznania i dyplomy z wyróżnieniem.
Uczniowie Zespołu Szkół im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec dnia 23.05.2022r. W ramach programu „Poznaj Polskę” odwiedzili Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Łysej Górze. oraz Zbiorową mogiłę pomordowanych członków organizacji Orzeł Biały w Skarżysko – Kamiennej. Wycieczka odbyła się z udziałem dwóch autokarów z klasami: 2pi ,3s ,3ps1 ,3ps2 oraz 3pw.
Dnia 26 kwietnia 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Geograficznej „Morza i Lądy”. Konkurs został przeprowadzony w dosyć nietypowy sposób. Uczestnicy odpowiadali na zadane im pytanie nie ze szkolnej ławki, a we własnych domach poprzez platformę Teams.
Tematem przewodnim konkursu była geografia społeczno-gospodarcza Polski. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się wiedzą na temat rolnictwa, przemysłu, usług i zaludnienia naszego kraju. Test składał się z dwudziestu czterech pytań zamkniętych oraz jednego pytania opisowego, w którym to uczestnicy mieli za zadanie przedstawić swoją opinię na temat przyszłości energetycznej Polski.
- Projekty
- W TRAKCIE REALIZACJI :: „Zagraniczne staże zawodowe ZS Grójec - szansa na wzrost kompetencji zawodowych uczniów”
Międzynarodowe praktyki w projekcie Erasmus+ „Zagraniczne staże zawodowe ZS Grójec - szansa na wzrost kompetencji zawodowych uczniów”. Podsumowanie
Czas na podsumowanie greckich staży zawodowych, w których uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ramach projektu Erasmus+. Jak poradzili sobie podczas praktyk w zagranicznych przedsiębiorstwach?
Z żalem informujemy, że w dn. 02.05.2022 r. w wieku 102 lat odszedł na wieczną wartę mjr RYSZARD MIECZYSŁAW RUSZKOWSKI, ps. „Mieszko” jeden z ostatnich żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec, wielki Przyjaciel naszej szkoły. Wiadomość ta bardzo nas wszystkich zasmuciła. Jeszcze niedawno, jesienią, pan Dyrektor z przedstawicielami Zespołu Szkół odwiedzili w Warszawie Pana mjr R. Ruszkowskiego z okazji Jego 102 rocznicy urodzin i w imieniu całej społeczności szkolnej, Starostwa Powiatowego i żołnierzy Garnizonu Grójec przekazali najlepsze życzenia urodzinowe.
Z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przypomnimy kilka faktów, które doprowadziły do jej powstania oraz historycznych następstw.
Jest koniec XVIII wieku. Kryzys gospodarczy, upadek miast, korupcja i egoizm magnaterii, kryzys mechanizmu sprawowania władzy, krzyżujące się interesy i wpływy państw sąsiednich doprowadzają do osłabienia militarnego i dyplomatycznego Rzeczypospolitej. Otaczające zewsząd kraj mocarstwa – Austria, Prusy i Rosja dokonują w 1772 r. I rozbioru Polski, w wyniku którego Polska i Litwa tracą 30% ziem i 35% społeczeństwa.
Reformatorzy rozumieją, że jeśli państwo ma przetrwać, to arystokracja Rzeczpospolitej musi dokonać politycznego samoograniczenia, albo należy ją do tego zmusić.
Tradycyjnie w ostatni piątek kwietnia (29 kwietnia 2022r.) odbyło się uroczyste pożegnanie klas czwartych technikum z rocznika 2018- 2022. W uroczystości wzięli udział: Jolanta Sitarek – Wicestarosta Powiatu Grójeckiego oraz Barbara Orłowska – Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia, Andrzej Kosatka - Dyrektor Zespołu Szkół, Jolanta Reda oraz Ewa Banaszek – wicedyrektorzy, Janusz Ostrowski – Kierownik Szkolenia Praktycznego, wychowawcy klas czwartych: Kalina Skarzyńska (IV a), Marzena Warzybok (IV i), Łukasz Gąsienica – Gronikowski (IV di), Olga Ostrowska (IV s), Grono Pedagogiczne oraz uczniowie klas czwartych.
Zasady konkursu:
- Zadaniem Uczestników konkursu jest przygotowane plakatu lub makiety z zakresu: prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, ppoż. oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.
- Projekt ma być przedstawiony w ciekawej formie, dozwolone są różne techniki i pomysły.
- Pracę należy podpisać: imię i nazwisko autora oraz klasę.
Służą temu lekcje, organizowane konkursy, wystawy i imprezy, a uroczyste obchody Święta Patrona Szkoły weszły na stałe do naszej tradycji.
W dniu 26 kwietnia 2022r. reprezentacja nauczycieli i uczniów ZS w Grójcu wzięła udział w Targach Edukacyjnych zorganizowanych dla szkół ponadpodstawowych przez Publiczną Szkołę Podstawową nr2. Poza organizatorami stoisko ZS w Grójcu odwiedzili również uczniowie szkół podstawowych z Grójca PSP nr1, PSP nr3 oraz PSP z Belska oraz Lesznowoli.
Po dniu otwartym w murach naszej szkoły 2 kwietnia 2022 r. była to kolejna okazja do promocji naszej szkoły w środowisku lokalnym i odpowiedzi na wszelkie szczegółowe pytania kandydatów oraz okazja do zaprezentowania szerokiej oferty w zakresie kierunków kształcenia.
Dzień Ziemi - to międzynarodowe święto ekologii, mające na celu uświadomienie ludziom ,, jak kruchy jest ekosystem naszej planety". 22 kwietnia, to dzień, w którym szczególnie powinniśmy zadbać o naszą planetę. Pierwszy Dzień Ziemi obchodzony był 22 kwietnia 1970 roku. Dzień Ziemi powstał w Stanach Zjednoczonych, ale do 1990 roku stał się uznawany na całym świecie dniem poświęconym ochronie środowiska. W naszej szkole w tym dniu odbył się konkurs wiedzy ekologicznej i prac wykonanych z surowców. Do konkursu przystąpiła dość licznie młodzież naszej szkoły: 47 osób.
W czwartek 21-ego kwietnia 2022 roku o godzinie 9.00 w naszej szkole, czyli ZS w Grójcu, wbrew posępnej pogodzie odbył się emocjonujący i pełen radosnych chwil Finał Powiatowego Konkursu o Krajach Anglojęzycznych. Wydarzenie zostało objęte patronatem Starosty Powiatowego w Grójcu, a wśród sponsorów znalazły się również wydawnictwo językowe Macmillan, Cukiernicza Spółdzielnia Inwalidów-Jedność z Grójca oraz Firma Cukiernicza Ola z Mogielnicy. W zmaganiach wzięło udział osiemnastu uczestników z siedmiu szkół powiatu grójeckiego: LO w Grójcu, ZS w Warce, ZS w Jasieńcu, ZSO w Mogielnicy, CKZiU w Nowej Wsi, LO w Warce oraz ZS w Grójcu. Uczniowie rywalizowali w trzech grupach: szkoła branżowa (startująca w konkursie po raz pierwszy), technikum oraz liceum.
W dniu 20 kwietnia w naszej szkole upamiętniliśmy 79 rocznicę powstania w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 r. Warszawscy Żydzi podjęli wówczas walkę zbrojną z Niemcami. Powstańcy jednak nie mogli mieć nadziei na zwycięstwo. Kierowała nimi chęć odwetu i zadania wrogowi możliwie wysokich strat. Wybierali śmierć z bronią w ręku. Powstanie kwietniowe było największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej.
Szukaj na stronie
Kierunki w ZS Grójec
Sukcesy Naszych Uczniów - ZS Grójec
Szkoła w Chmurze Microsoft

























